Arne Bellstorf

Autor: Kultura Gniewu

Urodzony w 1979 roku w Dannenberg (nad Elbą) w Niemczech.

W roku 2000 przeprowadził się do Hamburga, by rozpocząć studia na wydziale Ilustracji i Komunikacji Wizualnej. Tam jego wykładowcami byli m.in. Anke Feuchtenberger i Atak, uznani twórcy niemieckiego komiksu niezależnego i artystycznego. Od roku 2002 Bellstorf sam wydawał swoje krótkie formy komiksowe a także przyłączył się do założonej przez Saschę Homera grupy autorów Orang. W 2004 wspólnie z twórcą Insekta założył małe wydawnictwo Kiki Post Verlag. Bellstorf obronił się w 2005 roku a jego pracą dyplomową był album Piekło, niebo, który przyniósł mu nagrodę dla najlepszego debiutanta podczas targów książki we Frankfurcie w tym samym roku.

Jego krótkie komiksy ukazywały się w takich magazynach, jak "Strapazin", "Moga Mobo", "Panik Elektro", "Comixene", czy "Flitter". Od czerwca 2006 roku Bellstorf rozpoczął regularną współpracę z berlińskim dziennikiem "Tagespiegel", dla którego przygotowuje do niedzielnego wydania komiksy pt. Z życia wzięte.

Arne Bellstorf przyjaźni się i współpracuje z Saschą Hommerem, autorem wydanego przez Kulturę Gniewu w 2007 roku Insekta.


Komiksy:
blog comments powered by Disqus