Colin Wilson

Autor: Minimal

zdjęcie

Urodził się 31 października 1949 w Christchurch, w Nowej Zelandii.

Po ukończeniu Canterbury Art School imał się różnych zajęć związanych głównie z dziennikarstwem oraz grafiką, zanim nie został wreszcie profesjonalnym artystą komiksowym wraz z wydaniem Captain Sunshine w 1979 roku.
W 1980 Wilson przeprowadził się do Londynu i przez dwa lata pracował dla brytyjskiego tygodnika 2000 AD nad serią Judge Dredd na zmianę z serią Rouge Trooper.

W latach 1983 - 1995 mieszkał w Europie (głównie we Francji), tworząc wiele różnorodnych albumów komiksowych dla francuskich wydawców:

  • 6 albumów z serii La Jeunesse de Blueberry (Blueberry: The Early Years) dla Novedi/Dupuis/Les Humanoides/Dargaud
  • 3 albumy z serii Dans L'Ombre du Solejl (Into the Shadow of the Sun) dla Glenat
  • 1 album w serii ThunderHawks dla Editions du Soleil

W 1996 roku autor przeprowadził się do Australii, do Melbourne, gdzie kontunuował pracę dla różnych europejskich wydawnictw:

  • Los Angeles (Casterman) 1999
  • Tex - L'Ultimo ribelle (Tex - The Last Rebel) dla Sergio Bionelli Editore (Włochy) 2000

W latach 1999-2001 ponownie współpracował z 2000 AD nad wieloma seriami, głównie nad Judge Dredd, a potem nad Rain Dogs oraz Tor Cyan.
Obecnie Colin Wilson kończy pracę nad pięcioczęściową mini-serią dla Wildstorm Comics (DC), do której skrypt napisał Ed Brubaker. Jest to jednocześnie pierwsza praca autora dla amerykańskiego wydawcy. Seria ta, zatytułowana Point Blank, zgodnie z planem zacznie być wydawana w sierpniu 2002.

Wilson nie zarzucił pracy nad projektami na rynek europejski (Tex, Du plomb dans la tête i kolejne zlecenia dla 2000AD), to jego prace, publikowane pod egidą różnych wydawców, zaczęły regularnie pojawiać się również w Stanach Zjednoczonych (The Losers, Battler Britton, Bionic Commando i komiksy z uniwersum Star Wars ).

Obecnie Colin Wilson mieszka w Melbourne. W roku 2008 Warner Bros Films kupiło prawa do ekranizacji jego serii komiksowej Du plomb dans la tête (angielski tytuł: Bullet to the Head, premiera 1.02.2013).
 

point_blank_19 point_blank_03


Filmy:
blog comments powered by Disqus