Cyril Pedrosa

Ur.: 22 listopada 1972 , Poitiers, Francja
zdjęcie

Urodził się w Poitiers 22 listopada 1972 roku. W dzieciństwie maniakalnie pochłaniał komiksy – szczególnie uwielbiał Asterixa, którego do dziś uważa za jedną z głównych inspiracji – i już jako nastolatek wiedział, że chce zostać zawodowym rysownikiem, choć niekoniecznie komiksowym.

Studiował animację w szkole Gobelins i wpływy filmu animowanego wyraźnie widać w jego komiksach, bardzo ekspresyjnych, gdzie rysunki sprawiają wrażenie bycia w ruchu. Wykształcenie sprawiło, że trafił na prawie dwa lata do francuskiego studia animacji Walta Disneya, gdzie uczestniczył w pracach m.in. nad filmem Herkules.

W 1998 Pedrosa spotakł Davida Chauvela, scenarzystę, który namówił go do realizacji pierwszego komiksu w karierze autora Trzech cieni – serii Ring Circus. Ten duet twórców podpisał sie wkrótce pod kolejną serią pt. Les Aventures spatio-temporelles de Shaolin Moussaka a ostatnio również pod komiksem Brigade Fantôme.

Pedrosa wziął także udział w projekcie Paroles sans papiers, gdzie miał okazję zaprezentować swój talent obok tak uznanych twórców komiksu jak Lorenzo Mattotti, Gipi, czy Frederik Peeters.

Jak do tej pory największym sukcecem Pedrosy jest komiks Trzy cienie, wyróżniony na festiwalu w Angoulême i przetłumaczony na wiele języków.


Komiksy:blog comments powered by Disqus