Eric Powell

Autor: Paweł Nurzyński
Ur.: 8 marca 1975 , USA
zdjęcie

Komiksy tworzy od 1995 roku. Pracował w wielu wydawnictwach, jego nazwisko można znaleźć w takich komiksach jak: Buffy the Vampire Slayer, Angel, Hellboy: Weird Tales, Star Wars Tales, The Incredible Hulk, Black Panther, The Avengers, The Hood, "MAD Magazine" i Arkham Asylum: Living Hell. Przez cały ten czas tworzył do szuflady przygody Zbira (The Goon). Swoje autorskie dzieło próbował opublikować w wielu wydawnictwach, niestety bezskutecznie. Postawił wtedy wszystko na jedną kartę. Zaciągnął kredyt i założył własne wydawnictwo, aby opublikować swój komiks.

Komercyjny sukces przerósł samego autora. Serią bardzo szybko zainteresowało się wydawnictwo Dark Horse. Od tej chwili Zbir święci triumfy. Został okrzyknięty jednym z najbardziej nowatorskich komiksów ostatnich lat i od razu zyskał szerokie grono oddanych fanów. Zbir zdobył też wiele nagród, w tym kilka Eisnerów i nagrodę International Horror Guild Award.

Autorowi woda sodowa nie uderzyła do głowy. Cieszy się, że jest w stanie utrzymać się z pisania swego ulubionego komiksu. Mieszka razem z żoną i dwójką dzieci.


Komiksy:blog comments powered by Disqus