Flemming Andersen

Autor: Beata Traczyk
Ur.: 2 czerwca 1968 , Dania
zdjęcie

Flemming Andersen to jeden z najlepszych duńskich autorów komiksów. Urodził się 2 czerwca 1968 roku. Już jako mały chłopiec zadecydował, że zostanie rysownikiem. Na tę decyzję wpływ miała niewątpliwie fascynacja klasycznymi komiksami z Donaldem Carla Barksa.
Po ukończeniu szkoły i odbyciu służby wojskowej zaczął szukać pracy. W roku 1991 przypadkiem dowiedział się o możliwości rysowania disneyowskich komiksów dla Egmontu. Postanowił zaprezentować swoje najlepsze prace dyrektorowi artystycznemu wydawnictwa i szybko został przyjęty do wydawnictwa. Od tego czasu tworzy historyjki wydawane w Polsce w serii "Gigant".
Najbardziej lubi szalone historie z szybką akcją. Od kiedy stał się fanem wyścigów samochodowych, tworzy także serię "Formuła I", publikowaną w "Kaczorze Donaldzie" w 2002 r. Motoryzacja to jego wielka pasja. Gdy miał 24 lata kupił swoje pierwsze auto - jaguara XJ6. Chętnie ogląda też wyścigi samochodowe.
Jego ukochane historie to takie, w których wszystko jest możliwe, oraz te pełne slapstickowych scen. Ma swój niepowtarzalny styl rysowania, który pozwala ukazać szaloną naturę kaczogrodzkich bohaterów. Jego ulubione disneyowskie postaci to oczywiście kaczki. Ich natura i sposób zachowania stwarzają możliwość przedstawienia wielu uczuć oraz rozmaitych reakcji.
Flemming lubi chwile relaksu z rodziną i małą córeczką. Często grywa wtedy na bębnach. Jego ulubiona muzyka to heavy metal oraz disco.

blog comments powered by Disqus