Gabriel Kołat


zdjęcie

Gabriel Kołat adiunkt dr hab. Wydział Grafiki i Malarstwa. Urodzony w Łodzi.

  • studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Łodzi w l. 1977 - 84,
  • dyplom w PWSSP - ŁÓDŹ w 1984 r.,
  • od 1988 r. pracował w ASP w Łodzi prac. Malarstwa jako asystent prof. Mariana Kępińskiego w Katedrze Malarstwa, Rysunku i Rzeźby w ASP - ŁÓDŹ,
  • 1996 r. doktorat,
  • 2004 r. habilitacja,
  • od 2008 r. prowadzi prac. Rysunku, Ilustracji i Komiksu na Wydziale Grafiki i Malarstwa w ASP w Łodzi; jest to pierwsza i jedyna tego typu pracownia w Polsce.

Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych, zarówno w kraju jak i za granicą.

W 2007 r. sformułował ideę autorskich ekspozycji prac malarskich i rysunkowych, realizowanych w przeszłości i tych stworzonych w związku z w/w ideą ekspozycji wraz z katalogiem wystawy, wykonanym przez autora prac, w którym zamieszczone prace tworzą niezależny układ czasoprzestrzenny, stając się nie tylko próba katalogowej rejestracji eksponowanych prac, ale też niezależna formułą wydawniczą o charakterze ezoterycznym, abstrakcyjnym, skojarzeniowym, komiksowej narracji, książki artystycznej itp. ?Tak skonfigurowane elementy wystawy zostały nazwane przez autora tej koncepcji prezentacji prac, jako COMIX'sage.

Pierwsza wystawa tego typu odbyła się 1.04.2009 r. w salach wystawowych Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi pod nazwą COMIX'sage.

Gabriel Kołat zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką, ilustracją, komiksem i komponowaniem muzyki


Komiksy:blog comments powered by Disqus