Jakub Woynarowski

Ur.: 18 listopada 1982
zdjęcie

Kuba Woynarowski - urodzony w 1982 roku w Stalowej Woli; mieszka i pracuje w Krakowie. Studiował na Wydziale Grafiki (dyplom w Pracowni Animacji prof. Jerzego Kuci - 2007) oraz w Międzywydziałowej Pracowni Intermediów ASP w Krakowie; obecnie asystent w Pracowni Obrazowania Cyfrowego.

Rysownik, designer, muzyk, niezależny kurator. Tworzy animacje (Grand Prix 13. OFAFA w Krakowie - 2007), video, obiekty i instalacje; realizuje projekty site-specific w przestrzeni publicznej. Autor eksperymentalnych komiksów (Hikikomori, Historia ogrodów); laureat Grand Prix 18. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi (2007) i Grand Prix konkursu Com.X w ramach 3. Festiwalu Myśli Drukowanej w Szczecinie (2006). Swoje prace publikował w "Lampie" i "Autoportrecie". Autor książek Manggha (Grand Prix 1. OKKAS - 2011) i The story of gardens; współtwórca tomu Wunderkamera. Kino Terry'ego Gilliama. Uczestniczył w eksperymentalnych projektach filmowych m.in. Wilhelma Sasnala (Opad), Tomasza Kozaka (Trans-Atlantyk) i Zenona Fajfera (Primum Mobile). Współpracował m. in. z TVP Kultura, F2F TV, MFK w Łodzi i Muzeum Narodowym w Krakowie.

Kurator projektu "Orbis Pictus", poświęconego związkom komiksu z innymi zjawiskami sztuki współczesnej; współorganizator (wraz z Darkiem Vasiną) corocznych eksperymentalnych warsztatów "Niepodległość komiksów" na krakowskiej ASP. Organizator wykładów i dyskusji na temat współczesnej kultury wizualnej, autor esejów z zakresu historii i teorii sztuki.


Komiksy:blog comments powered by Disqus