Juan Zanotto

Autor: Minimal

Autor urodził się w 1935 roku we Włoszech, niedaleko Turynu, w miejscowości Cucegno.
W wieku 13 lat przeniósł się wraz z rodziną do Argentyny, do Buenos Aires. Były to czasy wielkiej emigracji Włochów do Argentyny i jednocześnie okres narodzin pisarstwa komiksowego w Ameryce Południowej.

Juan Zanotto przyjął nauki swoich nauczycieli, ale zdecydował przekształcić i rozwinąć w swój własny rozpoznawalny styl. Jego pierwszymi komiksami były Rick of the Frontier oraz The World of the Indian Men, oparte na skryptach innych autorów, jednak potem osiągnął Zanotto światowy rozgłos sagami Yor oraz Henga i Hor. Ta druga została nagrodzona przez Franklin Internamerican Foundation i przeniesiona na wielki ekran w 1983 roku.

Zanotto kontynuował swoją twórczość seriami Barbara i Cronicas del tiempo medio, kamieniami milowymi w komiksowym science-fiction. Poza swoją twórczością artystyczną Zanotto próbował także sił jako autor skryptów w seriach Lost Horizon, Time Hunters oraz, obecnie, Falka, trylogia fantasy, której pierwsza część została wydana we Francji, Holandii i Niemczech wiosną 2002.

01 02 03

Komiksy:
blog comments powered by Disqus