Konrad Czernik


Urodzony w Opolu, syn artysty-rzeźbiarza, z którym uczył się warsztatu i wspólnie projektował. Ukończył liceum plastyczne. Uczęszczał na zajęcia u Bolesława Polnara szlifując rysunek anatomii. W tym okresie zajmował się projektowaniem mebli, wnętrz, reklam, ilustracji i plakatów.

W wieku 9 lat zaczął przygodę z Karate, co pociągnęło kolejne fascynacje: Aikido, Kung-fu, Kick boxing, Capoeirę, tajski boks i MMA.

W 2007 dzięki pracy wykonanej w pracowni grafiki warsztatowej został laureatem konkursu im. Białoszewskiego. Cztery miesiące dzielą go od ukończenia wrocławskiego ASP na wydziale ceramiki. Duża część prac ceramiki artystycznej Konrada znajduje sie w zbiorach kolekcji Fundacji Pieńkowskiego w USA.

Zawodowo: Senior Concept Artist w firmie Techland. Pracował przy produkcjach projektów: Dead Island, seria Call of Juarez, NIkita.

Obecnie intensywnie pracuje nad realizacją jednego z życiowych marzeń - własnego komiksu. Album tworzony z Rafałem W. Orkanem będzie miał premierę w drugiej połowie 2012 roku.
blog comments powered by Disqus