Krzysztof Wyrzykowski

Ur.: 4 października 1975 , Bydgoszcz
zdjęcie

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Grafika.

W okresie nauki w liceum plastycznym, w latach 1997-2004 r., razem z kolegami wydawał zin "Kontra", gdzie publikował autorskie komiksy fantastyczne.

W 2004 r. stworzył rysunki do 100 planszowego komiksu historycznego Westerplatte. Załoga śmierci. Kolejne lata przynoszą trzy zeszyty z cyklu Słynni Polscy Olimpijczycy, Bitwę pod Warką, serię okładek do komiksów historycznych oraz komiks Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Cena wolności.

W 2006 roku został uhonorowany we Francji trzecią nagrodą II edycji Pierwszego Międzynarodowego Konkursu Komiksowego organizowanego przez telewizję Arte i wydawnictwo Glenat za autorski komiks pt. Idioci.

Od 2008 r. do scenariuszy Sławomira Zajączkowskiego realizuje albumy o tematyce historycznej, najczęściej związanej z II Wojną Światową: Łupaszka. 1939, Korfanty, Wyzwolenie? 1945, Żelazny (ukazywał się w 2011 r. w dodatku historycznym do dziennika "Rzeczpospolita") oraz serie komiksowe: Wilcze tropy (Zygmunt, Orlik) i W imieniu Polski Walczącej (Zamach na Kutscherę). Autorzy wspólne, jednoplanszowe, komiksy publikują także w miesięczniku "Historia do rzeczy" (a wcześniej – w "Uważam Rze Historia").


Komiksy:blog comments powered by Disqus