Łukasz Śmigiel

Autor: materiały prasowe

zdjęcie

Łukasz Śmigiel (ur. - 1982) z wykształcenia dziennikarz, PR-owiec zajmujący się kreowaniem wizerunku. Z zawodu lektor, pracuje we wrocławskim studiu nagrań TUBEStudio oraz w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego.

Swoje dwie pasje - mówienie i pisanie, dzieli od kilku lat pomiędzy radio i prasę. Współpracował z takimi stacjami radiowymi, jak Radio Wrocław, Radio RAM, II Program Polskiego Radia, Radio Copernicus, Radio Aplauz, czy Radio Luz. Obecnie stale współpracuje z UniRadiem Uniwersytetu Wrocławskiego.

Z racji tego, że jego historie nie są jedynie owiane grozą, publikował dotąd zarówno w pismach literacko fantastycznych (Nowa Fantastyka, Science Fiction, Magazyn Fantastyczny, Magia i Miecz, Ubik, Sfera, Portal, Alfred Hitchcock poleca, Gwiezdny Pirat), ale także w czasopismach kulturalnych (Tygiel Kultury, Przekrój, Zaćmienie Słońca). Obecnie stale współpracuje z miesięcznikiem grozy Czachopismo.

Lubi opowiadać historie, których akacja osadzona jest w najróżniejszych realiach, od klasycznej grozy, po urban story, komedio horror, hard SF, czy dark fantasy i thriller. Jego opowieści pełne są żywych postaci. Czasami są to historie okrutne i mroczne, a innym razem - ciepłe i obyczajowe. Zmieniają się tak, jak zmienia się życie, ale łączy je jedno - plastyczne opisy, filmowe dialogi i wciągająca intryga.

Swoje historie prezentuje nie tylko na antenie radiowej, czy na kartach książek i czasopism, ale również na żywo - w czasie spotkań w EMPIKach, czy na konwentach. Ludzie od wieków uwielbiają bowiem słuchać dobrych historii i mimo że w Polsce storytelling, nadal kojarzy się jedynie z grami Role Playing, nie brakuje przecież ani historii wartych opowiedzenia, ani słuchaczy/widzów/czytelników, którzy z przyjemnością dadzą się porwać dobrej opowieści... Choć na kilka minut, w trzeszczącym tramwaju, jadąc do pracy...


Bibliografia:

Komiksy:

Fragmenty:blog comments powered by Disqus