Maciej Łazowski

Autor: Kultura Gniewu
Ur.: 23 września 1985 , Piotrków Trybunalski
zdjęcie

Swój pierwszy komiks narysował, zanim nauczył się pisać - za liternictwo i część introligatorską odpowiedzialna była wtedy jego babcia. Przygodę z tym medium kontynuował w szkole podstawowej, rozprowadzając wśród znajomych kserowanego zina własnej roboty oraz publikując rysowane kredkami plansze w magazynie o grach "PSX Extreme". Mniej więcej w tym samym czasie stworzył także swój pierwszy komiks internetowy, który był niemałym sukcesem, ponieważ wszystkie trzy odcinki spotkały się z uznaniem jego pana od angielskiego.

W 2005 r. jego Morderstwo w hotelu zdobyło drugą nagrodę w konkursie na krótką formę komiksową na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi. Wraz z Bartoszem Szymkiewiczem stworzył webkomiks Bug City (2006-2008), częściowo wydany drukiem wraz z dłuższą historią pt. Miasto, miłość, morderstwo. Duet ten jest odpowiedzialny również za szorty publikowane w wydawnictwach niezależnych, m.in. "Jeju", "Kartonie" czy "Kolektywie", lecz przede wszystkim za ukazujący się od 2008 r. trzy razy w tygodniu webkomiks Hell Hotel.

Zdarza mu się tworzyć rysunki satyryczne, które można było oglądać na łamach "Chichotu", wystawach z serii "Fabryka książki" w łódzkim AOIA oraz 1 (słownie: jeden) w "Angorze".

Ukończył komunikację wizualną na Wydziale Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Jako freelancer zajmuje się designem i ilustracją.

Zdecydowanie zbyt wiele czasu spędza w internecie. W wolnych chwilach lubi nic nie robić i długo spać.


Bibliografia:

Komiksy:
blog comments powered by Disqus