"Rozgrzeszenie: Pierwszy"

Scenariusz: Maciej Prożalski
Rysunek: Maciej Prożalski

Rozgrzeszenie: Pierwszy to western. Mało u nas tego rodzaju komiksów więc sobie pozwolilem machnąć coś takiego. Inspirowalem się (o dziwo) Parrischem Śledzia, bo świetnie tam są pokazane walki na miecze, a właściwie te momenty następujące po samej walce, kiedy to zmęczeni adwersarze (lub tylko ten, który przeżył) zbierają siły utracone w starciu. Nie chciałem być posądzony o jakikolwiek plagiat, więc pod wpływam znakomitych Siedmiu wspaniałych przerobiłem sobie (jak kiedyś twórcy tegoż filmu) konwecję samurajską na kowbojską sagę. Jest to pierwsza, krótka historyjka, w której oczywiście swoim zwyczajem postawiłem chyba troszkę więcej zagadek niż udzieliłem odpowiedzi i mam nadzieję, że kiedyś znajdę czas i może motywację w postaci wydawcy na to by zrealizować więcej tego co mi siedzi w głowie. Może albumik uda się skonstruować cały, bo scenariusz jest i to na historię zakrojoną na kilkadziesiąt (jak nie więcej) stron. Póki co jednak jest ten kawałek i mam nadzieję, że się spodoba.

Komiks byl robiony specjalnie na konkurs organizowany w ramach MFK, ale niestety nie znalazł uznania nawet na tyle, żeby trafić chociażby na łamy antologii konkursowej, a nieskromnie powiem, że chyba mimo wszystko zasłużył, bo jakiś tragiczny chyba nie jest :)

Póki co komiks ten został opublikowany w pierwszej części emproFatora, niestety w maleńkim formaciku i szarościach co mu na dobre nie zrobiło. Ale dobra wiadomość jest taka, że w exkluzywnej reedycji emproFactor: DeLuxe, która już niebawem wędruje do drukarni, będzie full kolor i stereo (dodatkowo będzie jeszcze kilkaknaście historyjek na ponad stu stronkach).

Pozdrawiam i zapraszam do lektury życząc miłych wrażeń :)
empro


blog comments powered by Disqus