Maja Maciejewska


zdjęcie

Maja Maciejewska o swojej twórczości:

Przez ostanich kilka lat zajmuje mnie opowiadanie konkretnych historii. Zmieniam: środki wyrazu - malarstwo, komiks, rzeźba, rysunek, projekt; tempo prac - kilka lat, kilka dni; miejsca: gryzmole w łóżku, maluje w pracowni, notuje w busie, bazgrze u znajomych po imprezie. Czasem efekty wyglądają nieźle, a czasem przypominają nieuporządkowaną aktywność maniaka.

Zawsze miałam tendencje do tak zwanych tematów upadłych; jakieś kwiaty, dzieci, konie, osobliwa menażeria, która na moment się pojawia po to by chwile później zniknąć na dłuższy czas.

Ostatnio zawładnęły moim życiem bohaterki wszelkiej maści - takie które mają super moce i takie które aktualnie właśnie je straciły albo wcale ich nigdy nie miały! Co najmniej raz na trzy dni podejmuje trud zmuszenia krnąbrnych bohaterek do opowiedzenia mi jakiejś historii. Wolno im dużo - mogą krążyć wokół tematu, dreptać, analizować, kichać, płakać, udawać, kłamać, chować to co cenne i czego oddać nie chcą no i leżeć odłogiem na podłodze czekając, aż samo przejdzie - pozwalam im na to, w końcu są prawdziwymi bohaterkami.

Maja Maciejewska urodziła się w 1972 roku w Zdzieszowicach, ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie i krakowską ASP.
Maluje, projektuje, rzeźbi, rysuje, ilustruje dla dorosłych i dla dzieci (publikacje - zeszyty komiksowe, gili-gili prezentuje, wydawnictwo KTO), współpracuje z Grupą Trzy Oczy oraz Gili-Gili.
Liczne wystawy grupowe (Zakopane, Kraków, Bielsko Biała, Nowy Jork, Poznań...itd).
blog comments powered by Disqus