Marcin Podolec (Kolec)

Ur.: 25 czerwca 1991 , Jarosław
zdjęcie

Urodzony w 1991 roku w Jarosławiu. Od 2010 roku student animacji w PWSFTviT w Łodzi.

Zdobywca nagród w kilku ogólnopolskich konkursach, nie tylko komiksowych. W 2008 roku wraz z Anią Miśkiewicz stworzył album Ser-ce (wyd. Medycyna Praktyczna). Uczestniczył w indywidualnych i zbiorowych wystawach w Polsce i Europie. Współpracował m.in. z Ministerstwem Sprawiedliwości, Urzędem Miasta Łodzi, katedrą prawa UJ oraz Łukaszem Grassem. Dokładne informacje na temat jego twórczości można znaleźć na blogu, który prowadzi od 2007 roku.

Kapitan Sheer, wydany przez Kulturę Gniewu, jest jego właściwym debiutem albumowym. Z komiksu publikowanego na blogu stał się tytułem zinowym, trafiając po drodze na stronę amerykańskiego wydawnictwa Top Shelf. W 2010 roku Kapitan Sheer doczekał się zbiorczego wydania, które zaowocowało wieloma recenzjami, a także drugim miejscem w plebiscycie Komiks Roku 2010.

Kolejny jego komiks ukazał się w 2011 roku i było to Czasem do scenariusza Grzegorza Janusza. Fantastycznie narysowana i napisana opowieść przyniosła autorom uznanie krytyki, czytelników a także nagrody (m.in. od Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego za najlepszy polski komiks roku).

Zdarza mu się kończyć zaczęte książki, myśli najlepiej organizuje mu się podczas gry w koszykówkę lub w trakcie pieszych wędrówek po Bieszczadach.


Komiksy:blog comments powered by Disqus