Marek Regner


Marek Regner ur. w 1976 roku w Dębicy. rysownik, ilustrator, grafik, artysta malarz.

Czynnie i nieprzerwanie tworzy od 2004 roku. Początkowo rysował krótkie formy komiksowe oraz rysunki humorystyczne. Pierwszy, niezbyt udany debiut miał swoje miejsce na dębickim portalu internetowym, gdzie pojawił się niedokończony komiks. Kilka miesięcy później nawiązał współpracę z agencją rysunku prasowego, dzięki czemu udało mu się zadebiutować na łamach magazynów wydawanych w całej Polsce. Jego stylistyka okazała się atrakcyjna nie tylko dla wydawców książek dla dzieci, ale również producentów gadżetów, koszulek oraz reklamy. Rysunki ukazały się w kilku książkach dla dzieci i młodzieży, prasie, magazynach i antologiach komiksowych, tematycznych portalach internetowych, a także na plakatach i t-shirtach. Stworzył również ponad setkę zabawnych wzorów na kufle i kubki ceramiczne, produkowane przez jedną z największych firm w Polsce. W ciągu pięciu lat powstała blisko setka prac na płótnie i papierze. Nie miał nigdy okazji zorganizować wystawy, bo jego prace znalazły sobie wąską grupę fanów, którzy są teraz w posiadaniu wszystkich tych obrazów. Znajdują się one w prywatnych kolekcjach w Polsce, a także w Belgii, Francji czy dalekiej Japonii.

Tworząc rysunki, ilustracje i komiksy używa komputera i programów graficzny, bo daje to duże możliwości i łatwo przygotować jest obrazy do celów wydawniczych. Jednak każdy projekt do takich prac rysowany jest początkowo ręcznie - ołówkiem, później opracowany pisakami pigmentowymi, aż wreszcie trafia to do komputera, gdzie poddawany jest starannej końcowej obróbce graficznej i kolorowany.

W malarstwie i rysunku artystycznym pozostaje konserwatywny. Używa wyłącznie pędzli, farb olejnych lub akrylowych, a w przypadku technik na papierze klasycznego tuszu, piórka, pędzli oraz akwareli płynnych i stałych.
blog comments powered by Disqus