Marek Rudowski

Ur.: 22 kwietnia 1981 , Nidzica
zdjęcie

Autor o sobie:

Urodziłem się w 1981 roku w Nidzicy, niewielkim mieście na Mazurach. Gdy skończyłem 10 lat przeprowadziłem się do malowniczego miasteczka Wleń, w województwie Dolnośląskim. W 2000 roku podjąłem studia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, które, w roku 2005, ukończyłem z tytułem magistra. W tym samym roku podjąłem studia doktoranckie na tym samym Wydziale.

Sztukami plastycznymi interesuję się od najmłodszych lat. Jestem samoukiem. Zajmuję się grafiką w dość szerokim pojęciu. Wykonuję ilustracje do książek i opowiadań (Jakub Ćwiek, Dawid Kain, Kazimierz Kyrcz Jr), kartki świąteczne, zakładki do książek, komiksy, kreuję postacie. Projektuję strony internetowe, loga, plakaty. Pracuję głównie ołówkiem, rzadko tuszem. Kolor nakładam na komputerze.

Współpracuję z magazynem "Czachopismo" (komiks i ilustrowanie opowiadań), z "Magazynem Fantastycznym" (ilustrowanie opowiadań, komiks, publicystyka), z serwisem Carpe Noctem (ilustrowanie opowiadań), z serwisem Oldsql (komiks).

W 2001 roku odbyła się wystawa moich prac w Bolesławskim Domu Kultury w Bolesławców.
W 2002 roku odbyła się wystawa moich prac w Galerii Pod Brązowym Jeleniem w Jeleniej Górze.
W 2006 pomagałem w organizacji Festiwalu Narracji Obrazkowej 2 we Wrocławiu, na którym odbyła się wystawa moich prac.

Publikacje:

  • "Jesteś" (komiks) - scenariusz: Marcin Rudowski, rysunek: Marek Rudowski, opublikowane w Magazynie Fantastycznym nr 4 (2005)
  • "Liść" (komiks) - scenariusz: Marcin Rudowski, rysunek: Marek Rudowski, opublikowane w Magazynie Fantastycznym nr 7 (2006)
  • "Żal" (komiks) - scenariusz: Marcin Rudowski, rysunek: Marek Rudowski, opublikowane w Magazynie Fantastycznym nr 8 (2006)
  • "Piątek 13" (komiks) - scenariusz: Paweł Deptuch, rysunek: Marek Rudowski, opublikowane w magazynie Czachopismo nr 2 (wrzesień 2007);
  • "Dom żałoby 5" (komiks) - scenariusz: Dominik Szczęśniak, szkic i okładka: Marek Rudowski, tusz: Hubert Ronek, wydawnictwo Timof i Cisi Wspólnicy;
  • "Oczekiwanie na Wiosnę" (komiks) - scenariusz: Marcin Rudowski, rysunek: Marek Rudowski, opublikowane w kwartalniku literacko-filozoficznym Fo:pa, nr 12 (wystawione na trzecim Festiwalu Myśli Drukowanej);
  • "Dziura" (komiks) - scenariusz: Ireneusz Mazurek, rysunek: Marek Rudowski, prezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi 2007;

Bibliografia:blog comments powered by Disqus