Mike Carey


Mike Carey to niezwykle utalentowany brytyjski scenarzysta komiksowy urodzony w 1959 roku w Liverpoolu. Jest autorem takich serii jak Lucyfer i Hellblazer. Na podstawie tej ostatniej studio Warner Bros zrealizowało w 2005 roku głośny film Constantine z Keanu Reevesem w roli głównej. Seria o Feliksie Castorze to debiut literacki Carey'a, który szybko zdobył uznanie krytyków i czytelników w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Doskonałe połączenie czarnego kryminału, horroru i dark fantasy.

Powieści z tego cyklu dzieją się w świecie, w którym duchy i nadnaturalne istoty mistyczne i baśniowe stały się częścią akceptowanej rzeczywistości. Wzrost zainteresowania człowieka światem pozagrobowym i zjawiskami nadprzyrodzonymi wydobył je z cienia i sprawił, że ich obecność w naszym świecie jest oczywista. Duchy stały się powszechne, lecz nie wszyscy je widzą. Demony można wywołać nieuważnym słowem, lecz trudno odesłać z powrotem. Wilkołaki i inne istoty pochodne wilkołakom (popularnie zwane loup-garous) w końcu zostały sklasyfikowane i ujęte w kategorii "ludzkie duchy posiadające zwierzęce ciało". A wampiry... no cóż, nikt nie wie dość wiele o wampirach, ale pogłoski sugerują, że gdzieś tam istnieją. Pytanie, jak długo ludzkość może się ochronić przed tymi istotami, które nagle chcą dzielić z nami ten Świat?

Tymczasem cała rzesza ludzi zaczyna wkraczać do ich środowiska. Każda większa religia ma swój odłam poskromicieli demonów, zaklinaczy duchów, każde centrum handlowe sprzedaje ochronne amulety, srebrne krzyże, czosnek i Bóg wie jakie gadżety. Każdy domorosły artysta nazywa się nekromantą, a jeśli spojrzysz do książki telefonicznej pod hasłem "Egzorcysta" znajdziesz Feliksa Castora, prywatnego egzorcystę. Może nawet odbierze twój telefon.... Praca pogromcy duchów ma swoje zalety - płacą dobrze, człowiek nigdy się nie nudzi - ale istnieje też ryzyko: wcześniej czy później jakiś duch okazuje się silniejszy.

Zerknij do Gildii Literatury >>>


Komiksy:blog comments powered by Disqus