Rob Miller

Autor: materiały prasowe

Rob Miller zaczął kręcić się wokół sceny komiksowej Glasgow w roku 1999. Po kilku latach i niedokończonych projektach stał się w 2004 roku w pełni aktywnym członkiem grupy, współtworząc numery od 5 do 18 "Khaki Shorts", które aż do zakończenia działalności, czyli do lipca 2007, były najdłużej wydawanym komiksowym zinem w Szkocji.

Od zamknięcia "Khaki" Rob kontynuował tworzenie prac autorskich, takich jak: Elexender Browne, Star Trudge, Superscott oraz Dour Bullie, które zamierza ponownie opublikować (samodzielnie) jeszcze tej wiosny. Choć to samo mówił poprzedniej wiosny! Rob zaprezentował dwie spośród swoich prac na wystawie komiksu "Liveline" w londyńskiej Riverside Gallery, gdzie jego projekty znalazły się wśród dzieł trzydziestu innych twórców brytyjskich.

Przykłady dorobku komiksowego artysty można zobaczyć na stronie www.myspace.com/khakishorts, zaś ilustracje i projekty połączone z odpowiadającymi im fragmentami muzycznymi są do obejrzenia (i posłuchania) pod adresami www.myspace.com/themindrobbers oraz www.myspace.com/wearetelemachus


Komiksy:blog comments powered by Disqus