Satoshi Urushihara

Autor: Tomasz "Gato" Gawroński
Ur.: 9 lutego 1966 , Hiroshima / Japonia
zdjęcie

Satoshi Urushihara to pseudonim artystyczny tego młodego twórcy, pracującego jako mangaka, reżyser, scenarzysta, projektant postaci czy animator. W 1984 roku, kończąc naukę w szkole, zatrudnił się w Toei Animation jako członek personelu twórczego przy serialach produkowanych na zamówienie amerykańskich producentów: G.I. Joe i Transformers. W 1985 roku postanowił pracować jako wolny strzelec. W tamtym okresie współpracował między innymi przy takich filmach animowanych, jak Kroniki Wojny na Lodoss, czy Crying Freeman.

Popularność zyskał w 1990 roku, kiedy to zaczęto publikować w odcinkach komiksową wersję Legend of Lemnear. Kolejnym wielkim sukcesem Satoshiego Urushihary była manga Plastic Little. W 1994 roku tytuł ten został zaadaptowany na film skierowany do sprzedaży na kasetach wideo, którego Urushihara był producentem, reżyserem, jak i projektantem postaci.

Satoshi Urushihara od czasu do czasu współpracuje z producentami gier wideo. Zaprojektował miedzy innymi takie tytuły, jak Langrisser czy Next King.


Komiksy:
blog comments powered by Disqus