Sławomir Zajączkowski

Ur.: 17 maja 1971

Sławomir Zajączkowski - absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, scenarzysta komiksowy wcześniej także publicysta, jego artykuły o komiksach ukazywały się m.in. w Magazynie Komiksów "AQQ". Tworzy głównie scenariusze o tematyce wojennej, historycznej i przygodowej.

Współpracował z kilkoma rysownikami wydając albumy m.in. z Andrzejem Fonfarą (Pamiętamy: Biała Podlaska 1939-1945) i Arturem Suchanem (Jedną nogą w grobie scenariusz wspólnie z Krzysztofem Burdonem).

Kolejne albumy komiksowe poświęcone najnowszej historii Polski - Łupaszka.1939, Korfanty, Wyzwolenie?1945, oraz zeszyty serii komiksowych Wilcze tropy i W imieniu Polski walczącej zrealizował wspólnie z Krzysztofem Wyrzykowskim.

Jego komiksy wojenne i historyczne realizowane z Krzysztofem Wyrzykowskim ukazywały się także w prasie – w dodatkach historycznych do dziennika "Rzeczpospolita" (komiks w odcinkach Żelazny drukowany w 2011 r.) oraz w miesięczniku "Uważam Rze Historia". Aktualnie jednoplanszowe komiksy powstałe we współpracy z Krzysztofem Wyrzykowskim publikuje miesięcznik "Historia do rzeczy".

Na 2013 r. zapowiadany jest też pierwszy tom serii fantasy luźno nawiązującej do wątków polskiej historii X wieku, realizowanej z rysownikiem Hubertem Czajkowskim.

Kontakt: s_zajaczkowski@wp.pl


Komiksy:blog comments powered by Disqus