Tomasz "TJFK" Kuczma (TJFK)

Ur.: 15 lipca 1981 , Gdynia
zdjęcie

Projektant graficzny z dyplomem licencjata łódzkiej ASP. Współpracował m.in. z trójmiejskim Aktivistem i łódzkim Magazynem "Obywatel". Miłośnik soczystych kolorów, mocnej kawy i głębokiego, pulsującego basu oraz uważny obserwator zachowań społecznych i otaczającej go rzeczywistości. Na codzień swoje spostrzeżenia przelewa na tryskające kolorami, paranoiczne rysunki, projekty stron internetowych, koszulki i wszelkie inne formy aktywności twórczej.

W 2002 roku rozpoczął współpracę z Markiem Lachowiczem, kolorując jego komiks Człowiek Paroovka, który ukazywał się do tego czasu w wersji czarnobiałej m.in. w magazynie komiksowym "Produkt". Wspólne zamiłowanie do wyrobów mięsnych i absurdalnego humoru owocuje do dzisiaj kolejnymi odcinkami Człowieka Paroovki, przygodami dwóch energicznych staruszek z serii Grand Banda, a ostatnio również pełnowymiarowym albumem Człowiek Paroovka vs. Grand Banda wydanym przez Kulturę Gniewu.

W październiku 2004 wraz Markiem Lachowiczem otrzymał II nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi za komiks Grand Banda.

Oficjalna strona: www.tjfk.pl
blog comments powered by Disqus