Victoria Francés


zdjęcie

Victoria Frances urodziła się 25 paź­dziernika 1982 r.  Od wczesnych lat fas­cy­nowały ją piękne lasy Galicji, gdzie spędziła większość swojego dzieciństwa. Gdy zaczęła podróżować po większych miastach, zakochała się w Londynie i Pa­­ryżu, gdzie życia nabierały arcydzieła literatury gotyckiej. Jej ilustracje i szki­ce to połączenie interpretacji świata ma­rzeń z gotyckim romantyzmem.

 
Tematy jej prac inspirowanych ekspresyjnymi obrazami z dzieł Prerafaelitów przenoszą nas do pradawnego świata pełnego magii i symboli. Cierpiące istoty wygnane z naszego świata znajdują schronienie w jej mrocznych zamkach i pa­łacach. To hołd złożony takim pisarzom jak Goethe, Edgar Allan Poe, Baudelaire czy Bram Stoker.
 
Obecnie Frances pracuje jako ilustrator, tworzy okładki do książek i angażuje się w inne projekty. „Favole”, jej pierwsza ilustrowana opowieść, to świat marzeń osadzony w trzech miastach – Weronie, Wenecji i Genui. Jej wizje przeplatają się z po­ezją, przenosząc czytelników w świat przejmującej melancholii i fantastycznych opustoszałych krajobrazów.blog comments powered by Disqus