Amber

Amber to od kilkunastu lat wiodący polski wydawca światowych bestsellerów - jedno z największych i najbardziej dynamicznych polskich wydawnictw beletrystyki, literatury popularnonaukowej i poradników.
Założony w lutym 1989 roku Amber był pierwszą prywatną oficyną powstałą po Okrągłym Stole. Błyskawicznie odniósł sukces, wprowadzając na polski rynek nieznaną dotąd polskim czytelnikom współczesną klasykę światowej literatury sensacyjnej, SF i horroru. W Amberze ukazały się w kilkusettysięcznych nakładach powieści Ludluma, Forsytha, Folletta, Kinga, Koontza, Grishama czy Crichtona.
Po załamaniu się rynku książki w 1992 roku nakłady spadły dziesięciokrotnie, jednak Amber przetrwał jako jedyne z dużych wydawnictw powstałych w 1989 roku (upadły m.in. Phantom Press, Orbita, BGW, GiG) i wciąż jest polskim wydawcą niemal wszystkich bestsellerów z pierwszych miejsc prestiżowych list "New York Times Book Review" czy "Publishers Weekly".
W roku 2001 Amber wprowadził do swojej oferty również komiksy, które wyróżniały się stroną edytorską: twarda oprawa, kredowy papier.

Kontakt:
Wydawnictwo Amber Sp. z o.o.
00-108 Warszawa, ul. Zielna 39,
tel. (022) 6208162, fax (022) 6201393,
www: www.wydawnictwoamber.pl
blog comments powered by Disqus