Egmont

Egmont jest międzynarodową Grupą Medialną, powstałą w Kopenhadze w 1878 roku, która wzięła swoją nazwę od imienia założyciela firmy Duńczyka Egmonta Haralda Petersena. Z jego woli właścicielem grupy jest Fundacja Egmont, powołana, by część zysków przekazywać na cele dobroczynne. Rokrocznie fundacja realizuje cele społeczne wspierając potrzebujące dzieci i ich rodziny. Obecnie grupa działa w 30 krajach świata.

Większość portfela Egmontu stanowią produkty licencyjne. Wydawnictwo od lat współpracuje z najważniejszymi światowymi licencjodawcami, do których należą m.in. Disney, Mattel, HIT, BBC, Hasbro i Warner.

Egmont jest największym w Polsce wydawcą książek i czasopism dla dzieci i młodzieży. W portfolio wydawnictwa znajduje się ponad 40 tytułów prasowych zarówno licencyjnych (m.in. Kaczor Donald, Kubuś Puchatek, Hannah Montana, Tomek i przyjaciele, Strażak Sam), jak i autorskich (Komputerowa Gratka, 13 Magazyn szczęśliwej nastolatki, Pluszaki Rozrabiaki, Back to Black. Czarne jest czarne).

Egmont publikuje kilkaset tytułów książek rocznie. Wiele z nich przyniosło wydawcy nagrody i wyróżnienia m.in.: nagrodę jury dziecięcego - Małego Donga, tytuł Książki Roku IBBY i tytuł Książki Roku Magazynu Literackiego. Bogactwo asortymentu wydawniczego uzupełniają gry planszowe często doceniane i nagradzane, m.in. Niagara, czy Pędzące żółwie, kluby książek (Klub Książek Kubusia Puchatka i Klub Książek Disneya).

W 1999 roku wydawnictwo Egmont Polska powołało do życia Klub Świata Komiksów (KŚK), dzięki któremu możliwe było wprowadzenie na rynek polski znakomitych albumów. Do dziś największą popularnością cieszą się pierwsze serie, publikowane w latach 90' - "Asterix", "Thorgal" i "Kaczor Donald", z polskich tytułów - "Tytus, Romek i Atomek", "Jeż Jerzy" oraz "Kajko i Kokosz". Dużym uznaniem w środowisku cieszą się ekskluzywne serie, które trafiają również do dorosłego czytelnika takie, jak Mistrzowie komiksu, Plansze Europy, czy Obrazy Grozy. W roku 2009 KŚK rozpoczyna wydawanie trzech nowych serii: Science Fiction, XX wiek XXI i Zebra. Egmont jest laureatem licznych nagród komiksowych - Złotej Kreski dla najlepszego wydawcy komiksowego w 2002 roku, nagród "K" za ofertę wydawniczą w latach 1999-2005, a także Nagrody Organizatorów XIX Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi dla  Najlepszego Wydawcy Komiksów w roku 2008.

Adres:
Egmont Polska Sp. z o. o.
01-029 Warszawa, ul. Dzielna 60
tel.: (+48 22) 838 41 00 begin_of_the_skype_highlighting              (+48 22) 838 41 00      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              (+48 22) 838 41 00      en
blog comments powered by Disqus