Kasen Comics

Firma Kasen sp. z o.o. powstała w 2002 roku, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie, XXI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem:

KRS 0000124352.
NIP: 952-18-97-500
Regon: 017507310


Wydawnictwo oprócz publikacji komiksów znanych rysowników ma na celu promowanie i wydawanie komiksów młodych autorów.

Kasen o sobie:

Kasen, prężnie rozwijające się wydawnictwo komiksowe, obecne na polskim rynku od trzech lat, rozpoczęło swoją działalność organizując konkurs dla młodych, utalentowanych rysowników. Głównym zamierzeniem Kasenu było wprowadzenie zupełnie nowych i świeżych rzeczy, nie prezentowanch w Polsce, czego odbiciem są serie komiksów przez nas proponowane. Innym pomysłem, które wydawnictwo kontynuuje od kilku lat i z którego nie zamierza rezygnować w przyszłości, jest konkurs "Komiks", który miał umożliwić wyłonienie i zaprezentowanie młodych i utalentowanych rysowników.

Kasen postanowił także wprowadzić na rynek polski koreańskie komiksy, zwane manhwa, cieszące się popularnością między innymi w Stanach Zjednoczonych i wydawane na całym świecie. Projekt ten był zupełnie nowym pomysłem naszego wydawnictwa  i miał na celu przedstawienie polskim odbiorcom nieznanego dotychczas koreańskiego komiksu w naszym kraju. Tytuły, które zyskały popularność i uznanie to między innymi Island, Ragnarok czy Priest.

Nasze nowości to amerykański komiks Warcraft - The Sunwell Trilogy, który z pewnością zainteresuje fanów fantastyki oraz Princess Ai, którego współautorką jest Courtney Love, wdowa po liderze zespołu Nirwana, Kurcie Cobainie.

Wydawnictwo Kasen planuje dalszy rozwój w obranym przez siebie kierunku, pragnąc wprowadzać na polski rynek nowe i ciekawe projekty oraz mając nadzieję, że trafią one w gust rosnącego kręgu odbiorców.
blog comments powered by Disqus